Tetování hennou

Tetování hennou je bezbolestná ozdoba těla velice podobná tetování, není však prováděna vpravením barvy pod kůži jehlou. Pokud se vám tetování líbí, ale bojíte se jehel a nebo byste si jen chtěli nanečisto vyzkoušet, jak by na vás tetování vypadalo, metoda henou je jedinečná šance, jak se potěšit. Jedná se totiž o dočasné tetování, jedno z mála bězně dostupných.

Henna se používá již několik století při rituálních činnostech a zkrášlování žen. Dnes je to velmi oblíbená záležitost např. na dovolených u moře.

Henna je 2-6 metrů vysoká kvetoucí rostlina pocházející z tropických a subtropických oblastí Afriky, jižní Asie a severní Oceánie. Sušením a drcením listí z této rostliny získáváme prášek, který se používá na barvení látek, vlasů, nehtů a samozřejmě i kůže.

Barvy henny jsou různé, stejně jako jejich použití. Černá barva není čistě přírodní, proto se u spousty lidí mohou projevovat vyrážky a alergické reakce. Červená a hnědá barva se stejně jako černá používá k malbě na kůži. Rostlinný prášek se používá na barvení vlasů.

Henna vám na kůži může vydržet až tři neděle ve tvaru, který jste si nechali vytvořit. Později se vám barva může rozpíjet a nebo se odírat. Délka vytrvání závisí i na pigmentaci vaší kůže.

Pozor na kvalitu vám aplikované henny. Mohou vám zůstat nehezké jizvy.